Ahoj, tady Petr z Travel Bible. Tohle je trochu jiný newsletter než obvykle. Chci v něm rozebrat pár možností, jak financovat cesty, a dát ti několik tipů, jak si můžeš vydělat na tu svou. Nechám tě nakouknout pod pokličku toho, jak na cesty vydělávám.

Dej vědět, jestli tě tento styl newsletteru Travel Bible zaujal a jestli máme v podobném duchu jednou za čas pokračovat, nebo radši ne ;-)  

Možností jak financovat cestování je jak opičáků na Gibraltaru 

V ebooku 100+ tipů, jak cestovat i vydělávat, který dáváme s Matoušem zdarma ke každé Travel Bibli, jsme některé v krátkosti představili.

Protože nás financování cest taky trápí a tím pádem dost zajímá, rozhodli jsme se celý ebook přepracovat, rozšířit a aktualizovat. Už ho ladíme a brzo snad bude dokončený. Můžeš se těšit na nové tipy a materiály. 

Všichni asi hledáme další a další možnosti financování cest a do těch, které nás zaujmou a baví, se snažíme ponořit hlouběji. Pro mě s Matoušem je ideál asi takový: Za co nejméně investovaného času do práce, co nejvíce muziky. Teda spíš finančních prostředků na cesty.

Tady jsou mé 3 tipy, jak si mimo jiné vydělávám na své cesty. 

Kryptoměny - když máš naspořeno

Od ledna si hraju s investováním do kryptoměn a co si budeme povídat. Krátkodobě je to gambling, dlouhodobě sice pořád riziková, ale přesto skvělá možnost zhodnocení. Není moc investičních možností, kde zhodnotit své peníze ve stovkách procent za několik měsíců.

Tohle je kousek mého portfolia

Kolik peněz v kryptoměnách držím, ti pochopitelně neukážu, ale v posledním sloupci [Change] vidíš, o kolik % se má investice zhodnotila od dne nákupu. Sloupec [Price] ukazuje aktuální cenu kryptoměny na burze. A to jsem na tenhle vlak naskočil hodně pozdě. První nákup jsem udělal letos 16. ledna – viz obrázek a datum pod měnou.

Za dalších 6 měsíců to může vypadat ještě lépe. Nebo taky ne. Hodně lidí v kryptoměnách vidí budoucnost a tak doporučuju začít se o tenhle paralelní svět zajímat a studovat ho. Já tím už pár desítek hodin času strávil a pořád mě fascinuje víc a víc. 

2 výhody obchodování s kryptoměnami: 

!!!!   NIKDY, OPRAVDU NIKDY, NEINVESTUJ VÍC, NEŽ SI MŮŽEŠ DOVOLIT ZTRATIT   !!!!!

A tím mám na mysli prostředky nad rámec nutné finanční rezervy. Já ke kryptoměnám přistupuji tak, že investice jsou peníze, které jsem vyhodil z okna a když budu mít štěstí, za pár měsíců na ulici najdu 4x tolik.

Neobchoduji na denní bází, prostě nakoupím a zapomenu. Držím měny a sleduju dění kolem nich. Prodal jsem jednou, když už mi z toho šly nervy kolem. Vrátila se mi celá čáska, kterou jsem v začátku investoval. Díky zhodnocení jsem ale prodal jen zlomek toho, co jsem od ledna nakoupil. Takže teď jsem, co se týče investic, na nule a už jen vydělávám. 

3 zdroje, kde se začátečník dozví víc, nejen o Bitcoinu: 

 

Digitální produkty – Když nemáš kapitál a chceš vlastní ziskový projekt

Další velké téma, které nás s Matoušem extrémně zajímá a věnujeme se mu už řadu let. Postavit digitální produkt dnes není nic složitého. Ať už je to výdělečný web, e-book, aplikace, nebo online kurz. Mnohem složitější je najít tržní segment, kde s digitálním produktem prorazit a vydělat na něm.

Právě hledání výdělečných tržních segmentů se už pár let věnuju a zkoumám je. Nechce se mi investovat mraky času do něčeho, o čem si nejsem jistý, že mi do pár měsíců investici nevrátí a pak nezačne vydělávat. 

A tak jsem začal zkoumat, jak najít ziskový segment (tzv. tržní niku) a ověřit jeho ziskovost, ještě než na projektu vůbec začnu pracovat. Našel jsem si několik metod, vypiloval je a dnes bez nich nedám ani ránu. Na konferencích a jiných setkáních se často bavím s lidmi právě na toto téma a hodně z nich by chtělo s něčím začít, ale nejsou si jisti. Proto jsem se rozhodl sepsat všechny metody a postupy do e-booku:

Najdi svůj online grál

Jestli ještě nemáš přečtenou ukázku, je k dispozici tady.

Co všechno v knize najdeš? 

Jestli tě téma zajímá a chceš si postavit vlastní projekt, kniha je k dispozici zde.
Pro členy Travel Bible samozřejmě s výraznou slevou. Tak se nezapomeň přihlásit :)

Upřímně, vytvořit úspěšný digitální produkt v ziskovém tržním segmentu trvá. Většinou tak rok až dva. A to už o daném tématu musíš něco vědět. Ideálně hodně. Ne, fakt to nejsou snadno vydělané peníze. Takové totiž neexistují.

Pokud ale vydržíš, výsledky za to stojí a příjmy rázem vyskočí i na stovky tisíc měsíčně. S tím už se dá cestovat bez přestání kdekoli po světě. 

Ten pocit, když se ráno vzbudíš, zkontroluješ emaily a kouká na tebe něco takového: 

Ten je k nezaplacení (to není reklama na MasterCard ;-). Oči máš pořád ještě zalepený, ale už víš, že pro dnešek je vyděláno a veškerá tvoje práce bude pouze investicí do budoucnosti a rozšiřování vlastních projektů. A na závěr jeden "vtípek" o digitálních produktech. Víš kdy tě digitální produkty začnou slušně živit?
Když si objednávky začneš filtrovat do složek mimo doručenou poštu, protože už jich tam je moc ;-)

2 výhody digitálních produktů

3 zdroje, kde se o digitálních produktech dozvědět víc:

 

Pronájem nemovitosti / pokoje na Airbnb - když máš prostor a nevíš co s ním

Před víc jak 3 lety jsme se doma rozhodli, že obývák předěláme na pokoj pro hosty a začneme ho nabízet na Airbnb. Zrušili jsme televizi a v ten okamžik přestali pokoj zcela využívat. Kvůli ničemu jinému se tam nechodilo.

Bydlíme sice v Praze, ale v zásadě na vesnici. Jsme na úplném okraji Prahy. Nic extra zajímavého pro lidi, co chtějí být v centru dění. Přesto se nám daří pokoj celkem pravidelně obsazovat. Teda když zrovna necestujeme. Nechce se nám doma nechávat hosty samotné, a tak pronajímáme, jen když jsem v Praze. 

Ze začátku jsme se v tom trochu plácali, ale postupně jsme nastudovali různé strategie a tipy, jak nabízet ubytování na AirBnb, a výsledky se začaly dostavovat. Dnes nám Airbnb vydělá za pár měsíců na letenku do Asie pro dva. Ve srovnání s předchozími 2 možnostmi se to jeví jako relativně málo, ale vše kolem pronájmu jsme doma nastavili tak, aby nás to co nejméně omezovalo, a "letenky zdarma" jsou příjemný bonus.

Z prvních výdělků jsme pořídili pračku se sušičkou, aby nebylo tolik práce s výměnou ložního prádla. Když zrovna nekupujeme letenky, tak z Airbnb financujeme provoz bydlení a uklízečku, která k nám domu pravidelně dochází a jako bonus ještě vyžehlí. Máme tak víc času na to, co nás baví a zajímá. 

Posledních pár měsíců bylo velice zajímavých, a to sezona teprve začíná.

Naštěstí je dnes o tom, jak pronajímat na Airbnb napsáno mnoho. Velice obsáhlý článek Jak chytře využít svůj byt, zatímco jste na cestách? Nechte ho vydělávat přes Airbnb najdeš u nás na webu. Zdrojů je ale mnohem víc. Stačí chvíli googlit. 

Už brzy na Travel Bibli navíc vyjde článek pro ty, kdo žádnou nemovitost nemají, a přesto by si na Airbnb chtěli přivydělat. I v Praze se totiž už v července naplno rozjedou jejich Zážitky (Experiences). Můžeš tak návštěvníkům ukázat to, co tě nejvíc baví, a dostat za to slušně zaplaceno. 

2 výhody, proč pronajímat na Airbnb

3 zdroje, kde se o pronájmech přes Airbnb dozvíš víc

 

Málo čtení? Něco přihodím

Jestli pořád nemáš dost, nabízím po vzoru newsletteru naucmese.cz od Adama Marčana (doporučuju odebírat) pár článků, které mě zaujaly a točí se kolem tématu tohoto newsletteru. 

 

Máme jednou za čas v podobném stylu pokračovat?

Pokud tě newsletter zaujal, dej nám o tom vědět. Stačí odpovědět: Líbilo / nelíbilo. Podle toho se rozhodneme, jestli občas podobný newsletter na jedno konkrétní téma zařadit, nebo ne. 

Jestli tě informace zaujaly, budeme rádi, když je pošleš dál do světa.
Newsletter je přístupný online i na této stránce.

Sdílej ho jedním klikem na Facebooku nebo na Twitteru.

Díky
Petr z Travel Bible

Na můj vkus moc informací. Chci se jednou pro vždy odhlásit!